Akce KČT Vizovice

Noční pochod - rozhledny Vartovna - Doubrava

Pořadatel: výbor

Datum:9. 6. 2017

Program:
Hodnocení akce:Noční přechod Vartovna-Doubrava 2017 Milí přátelé turistiky a přírody,

Dovolte mi abych se s Váma podělila o dojmy již 3.ročníku“ Nočního přechodu Vartovna-Doubrava“.Pro Vás, kteří ještě nevíte,o jakou akci jde, uvádím následující:

V KČT Vizovice v r. 2015 vzešel nápad/p.Štolba/,uskutečnit noční přechod.Bylo otázkou,kolik nadšenců se zapojí a také,jak zabezpečit tuto akci.Přece jen 15 km v noci s „čelovkou“ a baterkou v ruce není tak jednoduché,jak se řekne.
Ale dobrý nápad se uchytil a to i díky podpory starostů a mysliveckých sdružení jednotlivých obcí.Moc nás všechny těší spolupráce starostky obce Seninky Ing.Holečkové a p. Řezníčkové,které ochotně podepisují pamětní listy na rozhledně Vartovna,která patří právě obci Seninka.A o 15 km dále ve Vizovických vrších,kde už od 2.30 hodin ráno na nás ochotně s úsměvem čeká p.Žálek s občerstvením a otevřenou rozhlednou Doubrava,kde vyčkáváme východ slunce,které se s červánky vyhoupne na obzor okolo 4.50 hodiny.
Jaký by to byl turistický zážitek,kdyby nebylo Vás….turistů a nadšenců,kteří chtějí prožít něco neobvyklého a přivítat nový den úplně jiným způsobem,než to celý rok děláme.Ale nyní konkrétně:
Je pátek 9.června 2017.Sraz máme na rozhledně Vartovna,kde se kolem 21 hodiny scházíme,pozorujeme západ slunce,podepisujeme pamětní listy a samozřejmě nesmí chybět památeční fotografie.Nejsme tady všichni.Jednotliví členové KČT Vizovice jsou připraveni na stanovištích,kde připravují táborák nebo občerstvovací či technickou zastávku.V 21.30 hodin se vychází směr Tanečnice v Pozděchově.Po trase se k nám přidávají další účastníci. U Divílků už hoří táborák a cestu lemují louče.První hladoví opékají špekáčky a je potřeba se občerstvit i jinak.Je dobrá nálada a to je důležitá podmínka pro úspěch akce. Další zastavení je v ubelské hospodě,kde nás vítají místní,ale hlavně vychlazené pivo p.Suré.Svou ochotou obsluhujících dam a „potěšením“ na nás „žíznivé“počkat i o půl noci, přispíváme k další splněné podmínce,kterou je spokojenost nováčků „Nočního přechodu“.Vše je dobře naplánované.Naše kroky vedou dál směrem do Bratřejova.A přidávají se k nám další přátelé a kamarádi.Cesta nad Chrámečným je zalesněná a v 1 hodinu v noci je už nutné rozsvítit baterky.Tady nám obecní světla nesvítí.Letošní přechod je odměnou za organizaci,protože nám počasí přeje.V úvodu jsem se zapomněla zmínit,že akci „Noční přechod“ organizujeme výhradně v červnu za ÚPLŇKU.Asi víte už proč.Dokážete si představit tu romantiku?Teplota 10-13 stupňů C,jasná noc,vlhkost 84%,bezvětří.V lese se páse srnčí,sem-tam zaskřehotá noční pták nebo zahouká sova.
Ale to už jsme viděli záři dalšího táborového ohně.Chrámečné-Skalka.Odpočinutí na pokácených kmenech stromů,opékaní,občerstvení a i v tuto noční hodinu nechybí dobrá nálada a energie .Za bezpečné uhašení a zajištění míst dohlížíme všichni kolektivně,ale také naši členové J.Štalmach a P.Divílek.Vyrážíme za světly rozhledny Doubrava.Asi 2.5 km před cílem máme na trase přechodu Suchý vrch.Na některých z nás se už projevuje únava.Snadná pomoc.Zpěv,trochu protažení a vyrážíme vstříc vrcholu.
Už vidíme rozhlednu,osvětlenou stanici provozního Doubravy, p.Žálka,oheň a slyšíme nadšené hlasy všech, co stojí u táboráku a vyměňují si momentální zážitky.Voní káva.jsou 3 hodiny ráno.Kluci,kteří doslova vyběhli na rozhlednu,už zabalení do spacáků spí.My čekáme na první červánky.Na západě jasný úplněk a mezi Lysou horou v Beskydech a Bumbálkou se barví obloha do červena.Už je to tady.Důvod,proč jsme dnes nešli spát.A to i přes zprávu meteorologů,že bude pršet.
Ano předpověď se vyplnila.Je 8.30 hodin,sobota 10.6.2017 a obloha se zatáhla do šediva.Prší celé dopoledne.Ale nám,co odpočíváme v klidu domova a jsme šťastní,že dobrý nápad se vydařil a všichni došli do cíle v pořádku, to už vůbec nevadí.
Děkujeme všem,kteří s námi prožili nevšední noc a obohatili naše zážitky.Děkujeme všem,kteří nás různým způsobem podpořili. Děkujeme celému kolektivu organizačního výboru a členům.Už se těšíme na další ročník „Nočního přechodu Vartovna-Doubrava.“

Jarka Divílková
člen výboru KČT Vizovice

Zde najdete několik fotek z akce.